A Szent Jobb Kápolna története annyira kalandos, hogy bővebb utána olvasást kíván. Sokáig feküdt a budai várban, miközben a királyi palota egy ráomlott emelete óvta a teljes pusztulástól.
A vörösberényi erődített Református Templom története egészen Géza fejedelemig, 990 tájékáig nyúlik vissza, mint Szent Márton templom, mely római és árpádkori romokra épült.
A Szent Ignác templom Magyarország egyik legősibb településén, a vörösberényi városrészben fekszik.
A Kézfogás Európa Szoborparkkal 2013-ban gazdagodtunk. A hazai és európai művészek alkotásai méltó helyet kaptak a szépséges Szent Erzsébet ligetben.
VasútARTjáró-t avattunk 2013-ban. Balatonalmádi, és innen elszármazott alkotómesterek olajfestményeivel, digitális fotóival, grafikáival és akvarelljeivel díszítettük ki aluljárónkat.
A mai Szent Margit kápolna – Almádi első „temploma” - közadakozásból épült a Remete-patak bal partján, a már 1869-ben odahelyezett kőkereszt mögött, két út találkozásánál az "Apostolok küldetése" tiszteletére.
A tanösvény Káptalanfüred határában van, a Köcsi-tó partján. Kialakítására a felhagyott vörös homokkő bánya és az egykori agyagbánya helyén kialakult bányató tájrendezése kapcsán került sor.
Kiránduljon Balatonalmádiban és ismerje meg városunk múltját és jelenét.