A Szent Margit tiszteletére 1885-ban megépített kápolna elkészültéig Vörösberénybe jártak Istentiszteletre a hívők.
A Szent Jobb Kápolna története annyira kalandos, hogy bővebb utána olvasást kíván. Sokáig feküdt a budai várban, miközben a királyi palota egy ráomlott emelete óvta a teljes pusztulástól.
A Szent Ignác templom Magyarország egyik legősibb településén, a vörösberényi városrészben fekszik.
A vörösberényi erődített Református Templom története egészen Géza fejedelemig, 990 tájékáig nyúlik vissza, mint Szent Márton templom, mely római és árpádkori romokra épült.
Az 1942-ben létrejött református gyülekezet 1925-től tartja nyílván híveit. Templomuk 1956-ban épült, a parókia létrehozását 1991-ben egy régebbi ingatlanadomány értékesítéséből származó bevételből finanszírozták.
A Balatonalmádi Evangélikus Leánygyülekezet Bajcsy Zsilinszky Endre utcai templomépületének területe egy hívő ajándéka a gyülekezet részére. Itt épült fel 1943-ban a ma is használatos, torony nélküli templom, melyet 1944-ben szenteltek fel, eredeti elképzelés szerint csak ideiglenes használatra.
A káptalanfüredi Angyalos Boldogasszony kápolna területét a Veszprémi Székeskáptalan 1937-ben ajándékozta a Ferences Rendtartomány részére, ám nagyszabásúnak tervezett építkezésből sokáig csak a kriptaépület készült el, és a ravatalozó került tető alá.
A mai Szent Margit kápolna – Almádi első „temploma” - közadakozásból épült a Remete-patak bal partján, a már 1869-ben odahelyezett kőkereszt mögött, két út találkozásánál az "Apostolok küldetése" tiszteletére.